Oszustwo- Jaymin Eve, Jane Washington (PRZEDPREMIEROWO)

"Wszystko miało się zmienić i tylko bogowie wiedzieli, czy na lepsze czy gorsze."


W końcu czas napisać co nieco o tej książce, na którą czekałam naprawdę z niecierpliwością! Ogólnie uwielbiam fantastykę tego pokroju. Czyli światy osadzone w magicznych realiach, bez dużych komplikacji, z ciekawie przedstawionymi bohaterami. Seria Klątwy Bogów już od pierwszych stron wita nas wprost nieziemsko dobrym humorem oraz uroczo niezdatną główną postacią. Całość niesamowicie wciąga i zdecydowanie wywołuje na twarzy uśmiech.

WILLA bardziej niezdarna chyba już nie może być. W swojej wiosce od zawsze rozpoznawana jest przez swoje anty-umiejętności w poruszaniu się, nawiązywaniu kontaktów, czy czymkolwiek innym. Żaden ziemianin z tej okolicy nie przypuszczałby, że to właśnie ona może zostać zabrana do Bożylasu, by usługiwać sol w akademii. Już po drodze do tego miejsca, sama Willa zastanawia się, ile uda jej się tam przeżyć. Nie trzeba długo czekać na to, by dziewczyna zwróciła na siebie uwagę swoim zachowaniem. Bracia ABKĘCI to esencja seksu, arogancji, dumy i dobrej zabawy. Tych pięciu facetów zaskakuje już na samym początku i szybko zdobywa serce czytelnika. Są otoczeni bogactwem i sługami, którzy nie mają dla nich większego znaczenia. Umiejętności i siła to coś, co daje im w akademii przewagę i sprawia, że są aż zbyt pewni siebie. Wszystko toczy się ich starym rytmem, gdy do ich pokoi zostaje przydzielona niesforna dziewczyna.

Ta książka napisana jest tak świetnie, że aż ciężko Wam to przedstawić. To po prostu trzeba przeczytać. Dialogi są wprost świetnie dobrane, a przemyślenia głównej bohaterki potrafią doprowadzić naprawdę do śmiechu. Wisienką na torcie są jej przygody, które przez jej niezdarność, szybko zmieniają bieg i nas zaskakują. Jeśli tylko zaczniecie czytać, od razu Was to wszystko pochłonie. Gdybym tylko miała czas, na bank przeczytałabym tę książkę za jednym podejściem. No cóż, skończyło się na dwóch, ale to i tak doskonały dowód na to, że przepadłam. Autorki z wyczuciem wprowadzają nas w świat przedstawiony i zachowują dobrą proporcję miedzy opisami, akcją, a dialogami. W książce cały czas się coś dzieje, ale też na bieżąco poznajemy kolejne detale z otoczenia naszych bohaterów. Tę książkę nie tylko się czyta: w ten świat się wchodzi, uzależnia się od niego, pragnie się go poznać bardziej.

Relacja Willi z braćmi Abkętymi jest nawet lekko zawiła i rozwija się stopniowo. Oczywiście początek zaczyna się od jawnej nienawiści, która jeszcze wzmaga się po tym, jak dziewczyna nie potrafi ugryźć się w język i mówi, co myśli. Sol nie są przyzwyczajeni do takiej swobody ze strony ziemian i chyba to stanowi klucz wobec tego, dlaczego od razu jej nie wyganiają. Z jednej strony liczyłam na coś więcej, na więcej pikanterii. Z drugiej strony dostajemy bardzo dobrze rozbudowaną relację i psychologię tych postaci. Poznajemy ich motywy oraz charaktery, co wzmaga nasz apetyt na więcej. Obserwowanie ich wspólnych momentów jest jak dobrze wykreowany serial: chce się zobaczyć więcej, ale też chwila niepewności dostarcza nam dużo emocji.

"Oszustwo" wprowadza nas w świat ziemian, sol i bogów. Jest to pierwszy tom serii, który daje nam naprawdę solidne podstawy, by sądzić, że dalej będzie tylko lepiej. Autorki zareklamowały nam głównych bohaterów, zapoczątkowały kilka intrygujących wątków oraz zostawiły w niedosycie wobec przystojniaków Abkętych. Cała konstrukcja tej powieści mi się podobała: od pomysłu, po nastrój oraz wykonanie. To jest to, co lubię i czego w ostatnim czasie mi brakowało. Jeżeli ktoś z Was również uwielbia fantastykę z nutą komedii i tajemnicy, to coś dla Was. Jeszcze lepiej, jeśli interesuje Was pięciu boskich facetów. Zdecydowanie polecam!

PREMIERA 18.01.2021 pod patronatem Iskierka_czyta.

Za egzemplarz dziękuję:
1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Iskierka czyta , Blogger