Zbuntowane serce- Vi Keeland, Penelope Ward

"Serce mi podpowiadało, że muszę pozwolić mu odejść. I tak też zrobiłam".

"Zbuntowane serce" to kontynuacja "Zbuntowanego dziedzica", a zarazem ostatni tom tego duetu. Zakończenie pierwszej części zostawiło nas w niemałym szoku, z rozmyślaniami na temat tego, jak poradzą sobie bohaterowie w nowej sytuacji. Losy w drugim tomie dzieją się dosłownie kilka minut po momencie, w którym skończyliśmy poprzednią książkę. Od razu zostajemy wrzuceni w sytuację pełną napięcia i gorących emocji. Pierwsze zaskoczenie następuje już po kilkunastu stronach, a porządny zwrot akcji po zaledwie około 30 stronach. Autorki postawiły na burzliwy początek, aby czytelnik nie nudził się przydługim wprowadzeniem. 

GIA tym razem ma naprawdę dużo problemów i dylematów. Niestety nie może za bardzo liczyć na pomoc swojego chłopaka, gdyż musi dać mu nieco przestrzeni na podjęcie jego własnych decyzji. Pomoc znajduje w przyjaciółce oraz niezawodnym tacie, który pełni rolę naprawdę dobrego rodzica. RUSH tym razem podobał mi się za to, że w obliczu problemów pozostał mężczyzną, a nie stał się dupkiem, jak to często bywa w książkach. Był w stanie szczerze powiedzieć, że potrzebuje chwili dla siebie na przemyślenia, a nie atakował słownie, aby unikać tematu. Sytuacja, w jakiej się znalazł zdecydowanie nie była prosta, ale starał się wszystko poukładać w swojej głowie tak, aby było jak najlepiej. 

Po pierwszym tomie byłam właśnie bardzo ciekawa tego, jak bohaterowie emocjonalnie zareagują na to, co rzucił im przed nogi los. Autorka dość dobrze przedstawiła ich psychologię i było to ciekawe. Fabularnie niestety książka jest dość mocno przewidywalna i schematyczna. Wydarzeń mamy tutaj raczej mało, brak jakiś większych zwrotów akcji, bez jakiś większych zaskoczeń. Drugi tom zamienił się w takie typowe uzupełnienie historii w stylu guilty pleasure. W sumie cieszy mnie fakt, że autorki nie zrobiły z tego serii trzytomowej na siłę. Jako duologia jest to dość ciekawa historia, warta uwagi i dająca szczyptę emocji. Dobra propozycja dla kogoś, kto chce przeczytać o dziedzicu fortuny z innej perspektywy: buntownika, nietypowego bogacza, badboya. "(..,) można uciec od ludzi, ale nie można uciec od tego, co nosisz w sercu".

Za egzemplarz dziękuję:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Iskierka czyta , Blogger