Zapowiedzi: LISTOPAD


Witajcie,

To już mój drugi taki post! Pierwszy cieszył się pozytywnym odzewem, więc postanowiłam go powtórzyć. Obawiam się, że przez to mój portfel będzie cierpiał jeszcze bardziej, bo będę wyszukiwać ciekawe książki. Nie planuję wstawiać tutaj wszystkich książek, jakie wychodzą w danym miesiącu. Kopiowanie wszystkiego po kolei z Internetu jest czymś, czego nie lubię. Będą to pozycje, które mnie zaintrygowały i które planuję sama kupić/przeczytać. A więc ciekawi?

1.Arsen- Mia Asher (15.11)
OPIS:
Wystarczyło jedno spojrzenie…
Jestem oszustką.
Jestem kłamczuchą.
Moje życie to jeden wielki bałagan.
Kocham mężczyznę.
Nie, kocham dwóch mężczyzn…
Tak sądzę.
Jeden z nich odwzajemnia to uczucie. Drugi sprawia, że płonę.
Jeden jest moją opoką. Drugi – kryptonitem.
Jestem załamana, zagubiona i zniesmaczona samą sobą.
Ale nie potrafię się powstrzymać. Oto moja historia.
Opowieść o mojej nieszczęśliwej miłości.KOMENTARZ:
Bardzo podobała mi się pierwsza książka tego wydawnictwa, czyli "Consolation". Opis również wydaje się być intrygujący!

2.Światło- Jay Asher (08.11)

OPIS:

Sierra prowadzi podwójne życie, a jego rytm wyznaczają święta Bożego Narodzenia. Jedno to życie w Oregonie, przy plantacji drzewek choinkowych, którą prowadzi jej rodzina. Drugie to życie świąteczne, kiedy przychodzi czas ich sprzedaży i wszyscy przenoszą się na miesiąc do Kalifornii. Gdy podczas jednej ze świątecznych podróży poznaje Caleba, wszystko się zmienia. Calebowi daleko do idealnego chłopaka. Kiedyś popełnił ogromny błąd, którego cenę wciąż płaci. Sierra potrafi w nim jednak zobaczyć coś więcej niż jego przeszłość i jest gotowa zrobić wszystko, by pomóc mu odzyskać wiarę w siebie. Sierra i Caleb odkrywają coś, co może przezwyciężyć nieporozumienia, podejrzliwość i niechęć, które narastają wokół nich: prawdziwą miłość.


KOMENTARZ:
Do tej pory nie czytałam nic z "zimowych klimatów" więc to jest akurat dobry pretekst, żeby spróbować :)

3.Belgariada- David Eddings (07.11)
OPIS:

Wszystko zaczyna się od kradzieży Klejnotu, który od tak dawna chronił Zachód przed złym bogiem. Dopóki Klejnot przebywał w Rivie, jak stwierdzało proroctwo, tutejszy lud będzie bezpieczny od niszczącej mocy. Garion, prosty chłopak z farmy, dobrze zna legendę o Klejnocie, ale co do magii pozostaje dość sceptyczny. Aż zrządzeniem losu przekonuje się, że nie tylko legenda Klejnotu jest prawdziwa, ale że on sam musi wyruszyć z misją niebezpieczną i niezwykłą, by go odzyskać. Garion bowiem jest dzieckiem przeznaczenia, sam los prowadzi go coraz dalej od domu, nieuchronnie pchając ku dalekiemu celowi, ku przerażającej konfrontacji z najczarniejszą magią – a od wyniku starcia zależeć będzie przyszłość świata.

KOMENTARZ:
Lubię książki z tego klimatu i myślę, że to będzie ciekawa przygoda. Opis bardzo zachęcił mnie, więc raczej kupie tą książkę.

4.Azyl- Jarosław Grzędowicz (08.11)
OPIS:
Wreszcie wszystkie opowiadania Grzędowicza w komplecie. W zeszłym wieku, któryś z wielkich pismaków powiedział, że kwintesencją zawodu jest to, że pisze się artykuł zdobywając informacje w pocie i znoju, a już wieczorem po opublikowaniu, efekty twojej harówki to już bezwartościowe śmieci, które wiatr rozwiewa po ulicach. Kiedy pytano mnie dlaczego nie wydam tych starych, zaginionych tekstów, wykręcałem się zgodnie z prawdą, mówiąc, że nie mam ich fizycznie. Przepadły. Trzeba było okrągłej daty mojego nastoletniego debiutu oraz entuzjazmu i benedyktyńskiej pracy ludzi z wydawnictwa „Fabryka Słów”. To było jak otwarcie kapsuły czasu. Wejście do zamkniętego od trzydziestu pięciu lat pokoju. Postanowiłem ich za bardzo nie zmieniać. Nie przerabiać, nie dodawać im powagi, ani nie ulepszać. Są moje. Kiedyś je napisałem, a potem trafiły na listę zaginionych. Ale skoro już się znalazły, chcę dać im okładki. Ich własne. Opowiadania nie powinny ginąć. Nawet te stare. Napisałem je.
 KOMENTARZ:
Kiedyś miałam okazję czytać "Pana lodowego ogrodu", ale w wersji pożyczonej. Styl pisania oraz książki Grzędowicza bardzo mi się podobają, więc planuję je kiedyś zebrać dla siebie.

5.King- T.M. Frazier (10.11)
OPIS:
King to facet, którego nie chciałabyś wkurzyć. Nikt by nie chciał. Jedyną walutą, jaką przyjmuje w odwecie jest krew, pot albo seks. Ewentualnie wszystko naraz. Nie warto z nim zadzierać. Doe, bezdomna dziewczyna z ulicy, straciła pamięć. Nie ma pojęcia, kim jest, ale zrobi wszystko, żeby przetrwać. Kiedy Nikki, jej koleżanka z ulicy, zabiera ją na imprezę z okazji wypuszczenia Kinga z więzienia, Doe decyduje się zrobić cokolwiek, byle tylko przeżyć kolejny dzień. Przyszłość Kinga właśnie się waży, a Doe najpierw musi odkryć tajemnice własnej przeszłości. Kiedy bohaterowie się spotkają, nauczą się, że czasem rozsądek, pożądanie i serce w ogóle nie chcą współpracować
KOMENTARZ:
Przypadkiem przeczytałam opis na Instagramie, który wydał mi się dość ciekawy. A tak serio... Was też irytuje, że ostatnio prawie wszystkie książki kobiece/erotyki mają okładki z facetami z sześciopakiem?

6.Turbulencja- Whitney G. (23.11)

OPIS:

Spotkali się w chmurach: pilot i stewardessa. Skandal wisiał w powietrzu. Gillian przybywa do Nowego Jorku w poszukiwaniu sensu życiu. Wkrótce rozpoczyna pracę jako stewardessa. Na pokładzie jednego z samolotów poznaje aroganckiego do granic wytrzymałości, lecz diabelnie przystojnego pilota Jake’a, eksperta w przygodach na jedną noc, którego nie interesują randki, zwierzenia i trzymanie się za ręce. Para decyduje się na prosty układ – seks bez zobowiązań. Zaczyna się szalona seksowna podniebna podróż. Sceny namiętności na różnych lotniskach, w hotelach i miejscach na świecie. Tajemnicze telefony, problemy rodzinne i mroczne cienie przeszłości, które dopadają Jake’a. Pojawia się też niepohamowane uczucie Gillian. W pewnym momencie bohaterowie będą musieli skonfrontować swoje oczekiwania. Czy wyjdzie im to na dobre?
KOMENTARZ:
Ostatnio mam trochę weny na romansidła, a tutaj okładka nie jest typowym, gołym sześciopakiem. Poza tym opis również ciekawy!

7.Początek Kroniki Kollegium- Mercedes Lookey (06.11)
OPIS:
Fascynująca powieść fantasy, dziejąca się w pełnym magii świecie Valdemaru. Trzynastoletniemu osieroconemu chłopcu o imieniu Mags udaje się wydostać z kopalni kamieni szlachetnych, w której zmuszany był do niewolniczej pracy. Dzieje się tak dzięki temu, iż magiczny koń, Towarzysz, wskazuje go jako Wybranego – kogoś, kto w przyszłości stanie się Heroldem. Mags wyjeżdża do Haven i niespodziewanie znajdzie się w samym centrum dworskich intryg, gdzie nikomu nie może ufać. Nagle odkrywa, że posiada talent, o którym wcześniej nie wiedział, stając się jednocześnie świadkiem tworzącej się legendy – formowania Kolegium Heroldów.

KOMENTARZ:
Cóż poradzić, jestem okładkową sroką, a ta tutaj jest wyjątkowo ciekawa :D


8.Ręka umarlaka- George RR Martin (13.11)
OPIS:
Poczwarkę, kobietę o przezroczystej jak szkło skórze, będącą królową dżokerskiego półświatka, brutalnie zamordowano w jej popularnym lokalu, Kryształowym Pałacu, odwiedzanym przez wiele sław świata dzikich kart.. Jej zabójcy poszukują dwaj mężczyźni: Jay Ackroyd, pracujący jako prywatny detektyw as, który znalazł jej zmasakrowane ciało, oraz samozwańczy stróż sprawiedliwości i dawny kochanek zamordowanej, Yeoman, którego ktoś próbuje wrobić w tę zbrodnię. Ich poszukiwania przeradzają się w koszmarną odyseję pełną przemocy i politycznych intryg, która na zawsze zmieni los dżokerów i asów na całym świecie.
KOMENTARZ:
Maniakalnie zbieram wszystkie książki tego autora. Choć na półce nadal mam 5 nieprzeczytanych części z tej serii oraz (jeszcze) nie kupioną szóstą... to i tak z pewnością kupię część 7.

9.Głęboka próżnia- Alexandra Duncan (22.11)
OPIS:
Druga część książki „Ocalona”
Miyole, dziewczyna, która opiekowała się Ava, bohaterki książki Ocalona sama realizuje teraz swoje marzenie o byciu asystentką na statku badawczym. Jeśli dobrze wszystko rozegra, to w niedalekiej przyszłości będzie mogła prowadzić własne badania i eksperymenty. Jednak los postawi na drodze Miyole Cassię – dziewczynę uratowaną z małego statku zaatakowanego przez piracką jednostkę. Razem z dopiero co poznaną dziewczyną uda się w pełną niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu porwanego brata Cassi. W wyprawie życia będzie im towarzyszył – początkowo niechętnie – młody pilot Rubio. Podczas podróży Miyole nie tylko podda się urokowi Cassii ale także zrozumie, że statek badawczy, na którym tak chciała pracować skrywa wiele mrocznych tajemnic…

KOMENTARZ:
Kontynuacja serii, mam już pierwszą część! Okładka pierwszej była o niebo lepsza.

10.Womanizer- Katy Evans (23.11)
OPIS:
Młoda i ambitna Olivia Roth jest absolwentką prestiżowej uczelni i marzy o wielkiej karierze. Kiedy brat załatwia jej staż w firmie swojego najlepszego przyjaciela, dziewczyna jest zachwycona. Jednak gdy poznaje swojego nowego szefa, wszystko zaczyna się komplikować. Callan Carmichael jest zabójczo przystojnym mężczyzną, który nie ma czasu na związki. Dla niego liczą się tylko firma i przygody na jedną noc. Śliczna stażystka od razu wpada mu w oko. Wie, że Olivia jest siostrą jego najlepszego kumpla, ale nie może się powstrzymać, aby jej nie poderwać. Choć wiedzą, że powinni zachować dystans, dzikie instynkty wygrywają i zawierają układ, o którym nikt nie może się dowiedzieć. Gdy zaczyna im bardziej na sobie zależeć, brudny sekret okazuje się być coraz trudniejszy do utrzymania w tajemnicy przed pozostałymi pracownikami firmy, a w szczególności bratem Olivii.
KOMENTARZ:
Kupiłam ostatnio pierwszą część serii "Manwhore", ale akurat opis tej części zaciekawił mnie najbardziej.
11.Cash- Eve Jagger (23.11)
OPIS:
Kiedy Cash Gardner widzi kobietę, od razu wie, czego by się napiła i co mógłby z nią robić w łóżku. Ten najgorętszy barman w Atlancie ma perfekcyjnie opanowane dwie umiejętności – serwowanie kolorowych drinków i dziki seks. Młoda i ambitna prawniczka Savannah szuka prawdziwej miłości. Gdy wchodzi do baru Altitude, od razu wpada w oko Cashowi, który nie marnuje czasu i od razu zaczyna z nią śmiało flirtować. W końcu to dla niego codzienność. Mimo ostrzeżeń ze strony przyjaciół, Savy daje się ponieść pokusie i szybko przekracza granice, które sama sobie nakreśliła. W miarę rozwoju tej nietypowej relacji Cash stara się ukryć przed nią swój sekret z przeszłości. Czyżby zaczynało mu na niej zależeć?
KOMENTARZ:
Pomimo, że jest tutaj typowy sześciopak to mam pierwszą część, która bardzo mi się podobała. Starałam się kierować opisem, a nie oceną książki po okładce.


__________________________________________________________________________

Jak widzicie znalazłam 11 ciekawych propozycji. A Wy co planujecie kupić? Coś znalazło się na Waszej liście z powyższych tytułów?

16 komentarzy:

 1. Chciałabym przeczytać 'Światło' i czekam na 'Głęboką próżnię', poza tym pozycje jakoś nieszczególnie mnie zachęcają ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ah, są gusta i guściki. Dla mnie ten miesiąc to głównie uzupełnianie serii, które już zaczęłam :)
   Jeżeli chodzi o totalne nowości to faktycznie szału nie ma!

   Usuń
 2. Mnie zainteresowało tylko Światło.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Światło" i "Belgariada" bardzo mnie zainteresowały. :) Grzędowicza bardzo polubiłam przez pierwszy tom Pana Lodowego Ogrodu, ale póki co najpierw muszę skończyć ten cykl zanim zacznę następny. Jeśli chodzi o Martina to uwielbiam Jego "Grę o Tron" w wersji papierowej (jak dla mnie majstersztyk), jednak pozostałe książki bardzo umiarkowanie przypadły mi do gustu. Jakoś nie mogę się w nich znaleźć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze nie zaczęłam "Dzikich kart", więc mam nadzieję, że jakoś mi się spodobaja

   Usuń
 4. Womanizer ma ładną okładkę, podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też mam na oku pierwszy tom "Kronik Kolegium" :> Czytałam inną serię tej autorki i mam do niej przeogromny sentyment. Poza tym okładka rzeczywiście jest świetna :D
  Pozdrawiam C:
  https://lordowaforteca.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzie wiele naprawdę ciekawych tytułów jednak jestem biednym technikiem i wydaje swoje kieszonkowe na nowe wydanie darów anioła chociaż posiadam już dwa :p
  Jedak może po świętach za coś się skuszę :)
  Pozdrawiam, Tiggerss
  https://tiggerssreads.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Arsen czeka na półce, a Światło przeczytane i akurat jutro pojawi się u mnie na blogu recenzja, jeśli będziesz chciała, serdecznie zapraszam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę kilka tytułów, które pewnie umiliłyby mi kilka chwil. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nowa powieść Jaya Ashera? :D Z chęcią przeczytam ^^

  Obsession With Books

  OdpowiedzUsuń
 10. Najbardziej chyba czekam na "Światło" Jaya Ashera 😊

  OdpowiedzUsuń
 11. Z tego co tak zobaczyłem to bardzo dużo z Kobiecoego 👀 Ale w propozycjach widzę, Światło, które miałem okazje czytać przedpremierowo. U mnie było tak, ze 13 powodów nie nawidze .... i byłem ciekaw jak odbiorę autora 🤔🤔🤔 okazało się super , polecam ;)))
  A z propozycji jeszcze ciekawi mnie ten drugi tom z Ocaolnej ;)
  Pozdrawiam
  :****

  OdpowiedzUsuń
 12. Z twojej listy najbardziej ciekawi mnie "Światło", a oprócz tego dorzuciłabym tu jeszcze nową powieść Johna Greena i nową powieść Andiego Weira <3

  Pozdrawiam!
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Iskierka czyta , Blogger