Wszystko pochłonie morze- Magdalena Kubasiewicz (PRZEDPREMIEROWO)

"Płomyki świec, rozpalonych, aby trzymać upiory z dala od duszy zmarłego i nie 
pozwolić na jej wyrwanie z ciała, rozpraszały ciemność, ale już nie zimno"


Ahoj cudowna przygodo! Jak tylko zobaczyłam tytuł, od razu czułam, że będzie to coś dla mnie. Bardzo lubię morskie opowieści z wykorzystaniem fantastycznych motywów. Jeżeli dodacie to tego jeszcze świetnych bohaterów, dużo akcji i dworskie intrygi, to mamy przepis na świetną historię. Ten przepis doskonale się tutaj sprawdził.

ALETHA to młoda kobieta, która żyje w cieniu Dzielnicy Luster. Musi być sprytna i zaradna, gdyż ta okolica nie słynie z dobrej opinii. Pewnego dnia odwiedza ją tajemniczy przyjaciel z dworu: Leto. Chłopak prosi o dużą przysługę: dziewczyna ma spróbować odnaleźć antidotum na Pocałunek Syreny, aby uratować samego Księcia. Rozpoczyna się gra o naprawdę dużą stawkę. 

"Wszystko pochłonie morze" to historia trudna w ocenie, biorąc pod uwagę to, jak wiele dzieje się podczas tych zaledwie 218 stron. To powieść przepełniona akcją, dramatami, powiązaniami i tajemnicami. Powiedzieć, że nie ma tutaj miejsca na nudę, to trochę za mało. Nie znajdziecie tutaj nawet miejsca na chwilę wytchnienia, w tę książkę się wpada i ciężko ją odłożyć do samego końca. Magdalena Kubasiewicz dostaje ode mnie wielkiego plusa za płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi wątkami, wprowadzenie postaci oraz przedstawienie wykreowanego świata. Nie odczuwałam tutaj natłoku opisów, a jednak wszystko było jasne i dobrze łączyło się w całość. Autorka skorzystała z kilku legend, wierzeń oraz schematów z gatunku fantastyki i podała nam je w ciekawej, odświeżonej formie. Ta historia wręcz prosi się o uwagę, bohaterowie wołają do nas ze stronic, a świat jest niezwykle barwny i ciekawy. Tutaj naprawdę można się poczuć tak, jakby samemu wzięło się udział w tej szalonej przygodzie.

Aletha to niezwykle mocna, charakterna postać. Bardzo podobała mi się jej kreacja, myśli oraz tło psychologiczne. Dziewczyna niezwykle zmienia się w trakcie tej opowieści, dojrzewa i nabiera nowych, intrygujących cech. Zdecydowanym zaskoczeniem był też jej przyjaciel Leto. Tutaj więcej zaskakujących detali wiąże się z jego przeszłością. W całej historii jest jeszcze kilka bardzo, ale to bardzo ciekawych postaci drugoplanowych. Każda z nich miała realny wpływ na fabułę, więc nie spotkacie się tutaj z pustymi pionkami dla nabicia stron. Chciałam zwrócić jeszcze uwagę, że w tej książce nie znajdziecie tak naprawdę głównego, prowadzącego wątku miłosnego. Bohaterowie zajęci są walką o życie Księcia, rozwiązywaniem tajemnic miasta oraz potyczkami z ich wrogami. "Wszystko pochłonie morze" to pozycja prawdziwie fantastyczna i właśnie na taką lekturę wypada się tutaj nastawić. Totalnie polecam Wam zanurzyć się w tę historię!
Premiera 14.04.2021 z rekomendacją Iskierka_czyta.

Za egzemplarz dziękuję:Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Iskierka czyta , Blogger