Lovely Trigger- R. K. Lilley

"Bo właśnie tak działa miłość. Nie umiera, nawet jeśli jej nie karmisz. Po prostu tak już
 jest. Nie zmieniłbym tego, nawet gdybym mógł. Kochanie jej stało się częścią mnie."

Tę serię zaczynałam z naprawdę dużą rezerwą, bo coś tam słyszałam, że autorka nie pisze najlepiej. Pierwszy i drugi tom totalnie skradły moje serce i wywołały mnóstwo emocji. Książki nie były idealne na 1000%, ale wyciskały łzy, dawały radość i skłaniały do przemyśleń. Zakończenia obu tomów zostawiały mnie w szoku i sprawiały, że musiałam robić małe przerwy pomiędzy książkami po to, aby ochłonąć. Historia Daniki i Tristana nie jest zdecydowanie łatwa. Bohaterowie doświadczyli wielu wzlotów i upadków, jednak ostatni upadek był dla nich najbardziej dotkliwy. Byłam niesamowicie ciekawa tego, czy ta dwójka ma jeszcze jakiekolwiek szanse na to, aby być w przyszłości razem. 

DANIKA przeszła przez piekło. Próbowała pomóc ukochanemu w jego trudnych chwilach i o mało nie przypłaciła tego własnym życiem. Była w stanie zrobić dla niego wszystko, ale jego uzależnienie od narkotyków odbiło się na niej. Po wypadku przez wiele miesięcy stara się dojść do siebie i musi niestety osiągnąć to sama. Jest poturbowana fizycznie oraz emocjonalnie. Zamyka się w sobie i skupia na pracy. Można powiedzieć, że wewnętrzny ból zamknęła w sobie i schowała głęboko, ale pewne emocje i wspomnienia zaczynają do niej powracać kiedy spotyka Tristana po latach. Dziewczyna ma już dość bólu i mówi mu jasno i wyraźnie, że nie ma już dla niego miejsca w jej życiu. TRISTAN osiągnął dno, ale dla miłości oraz odkupienia win spróbował stoczyć ostatnią walkę o swoje zdrowie i życie. Poszedł na odwyk, ale nie spodziewał się, że jego sukces nie da mu gwarancji na powrót do ukochanej. Danika nawet nie chce spotkania z nim sam na sam, a co mowa o czymś więcej. Mężczyzna załamuje się ponownie i tylko nadzieja trzyma go przy tym, aby nie popadł w nałóg ponownie. Jego przemiana i dojrzałość to proces, który obserwujemy na przestrzeni kilku lat. W tym czasie staje się mężczyzną świadomym błędów, jakie popełnił oraz facetem, który nie odpuszcza tak łatwo tego, co chce osiągnąć. 

Ten tom jest zakończeniem losów Tristana i Daniki oraz skupia się na pokazaniu ich przemiany. Ze wszystkich części znajdziecie tutaj najmniej fabuły, a przewagę opisów emocji, myśli bohaterów. Autorka wchodzi wgłąb ludzkiego umysłu i pokazuje to, jak ludzie radzą sobie po traumatycznych przeżyciach oraz to, jak próbują naprawić samych siebie. Bohaterowie spędzają kilka lat totalnie osobno i każda z tych historii jest ciekawa, fascynująca i piękna. Nie są to proste historie, ale takie, które dają nam nadzieję, że walcząc możemy osiągnąć naprawdę wiele. Spotkanie po latach jest dość naturalne i realistyczne. Tristan i Danika nie rzucają się na siebie przy pierwszej lepszej okazji jak to bywa w typowych erotykach. Pierwsze kontakty są dla nich bolesne i skomplikowane, tak jak cała ich relacja. Bardzo ucieszyło mnie to, że autorka zachowała dobry poziom i nie zrobiła z ostatniego tomu słodko-pierdzącej wisienki na torcie. Ta historia miłosna pozostała piękna, inspirująca i wzruszająca. Całą serie naprawdę polecam, bo w mojej pamięci zostanie na długo i być może przeczytam ją kiedyś ponownie :)

"Jak to się dzieje, że pod niektórymi względami tak cudownie do siebie pasujemy, 
a pod niektórymi jesteśmy dla siebie tak toksyczni?"

Za egzemplarz dziękuję:

15 komentarzy:

 1. Nie przepadam za książkami takiego typu. Wolę trochę inne klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie moja bajka, jeśli chodzi o klimaty, sięgam zazwyczaj po coś całkiem innego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa jestem czy i moje serce skradłaby ta seria.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że to nie moje klimaty czytelnicze, nie potrafię się przy nich relaksować. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie do końca jestem przekonana, czy ta seria na pewno mi się spodoba. W obecnej chwili na 100% po nią nie sięgnę, gdyż mam już powoli dosyć romansów oraz erotyków. Może za jakiś czas, gdy znowu przyjdzie mi na nie ochota, sięgnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzeci tom jeszcze przede mną, ale już niedługo mam zamiar to zmienić ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mógłby być dobry przerywnik, taki na rozluźnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. O nie, tylko nie wyciskacze łez! Chociaż...może dla tej okładki zrobię wyjątek ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi całkiem przyjemnie. Jestem ciekawa czy i mi seria przypadłaby do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie zawsze warto jest opierać się na cudzej opinii bo często zdarza się tak że nam się książka może w stu procentach spodobać chociaż śmiała złe opinie albo odwrotnie ja tak bardzo często mam. Gdybym miała więcej czasu na czytanie chętnie bym sięgnęła po tą o serię

  OdpowiedzUsuń
 11. No cóż, może i gorąco polecasz tę serię, ja jednak nie czuję się na tyle zachęcona, by dać jej szansę. Jakoś nie czuję, aby aż tak przypadła mi do gustu. Najważniejsze jednak, iż na Tobie zrobiła aż tak spore wrażenie, że masz ochotę kiedyś do niej powrócić. ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ostatnio jestem do tyłu z czytaniem i chyba nie dam rady zacząć kolejnej serii. Jakoś wolę jednotomówki ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawi mnie temat uzależnienia od narkotyków. Przyznam, że choć temat popularny jak diabli, to nie czytałam żadnej książki o tym.

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety nie sięgnę po tę serię, bo literatura kobieca kompletnie mnie nie interesuje. Nigdy się nie przekonam do tego typu książek. Zdecydowanie bardziej wolę kryminały i literaturę faktu.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Iskierka czyta , Blogger